- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Що таке хна?
Хна (Хенна) - це багаторічний чагарник сімейства дербеннікових, що росте в країнах з жарким кліматом: Індії, Ірані, Пакистані, Афганістані, Непалі, Сирії, Палестині, Ємені, Єгипті, Уганді, Танзанії, Сенегалі, Кенії, Судані, Марокко, Ефіопії, Еритреї, в південній частині Китаю і на острові Шрі-Ланка.Саму рослину називають по-різному: хною, ель-хною, єгипетським священиком і деревом резеди, а наукова назва - Лавсонія інерміс (Lawsonia inermis - Лавсонія неколюча) - чагарник отримав ім'я англійського лікаря і видавця XVIII століття Ісаака Лаусон.
Листя хни збирають молодими: чим вони молодші, тим вища якість барвника. Після висушування листя подрібнюють в порошок зеленого або зеленувато-коричневого кольору з тонкістю помелу 0,05 - 0,5 мм, вологістю не більше 10% і з характерним, яскраво вираженим запахом хни. Листя хни містять 2-окси-1 ,4-нафтохінон-Лаусон, що обумовлює їх фарбувальні властивості, маніт, галловую і еллаговую кислоти, тритерпеноїдів, фенольні глікозиди, гідролізуемая дубильні речовини, смоли, органічні кислоти, вітаміни С і К.
Цікаво, що в 70-х роках минулого століття в Нікітському ботанічному саду (південний берег Криму) вивчалися можливості вирощування хни на території колишнього СРСР в умовах Криму, Кавказу та Середньої Азії. Але, на жаль, хна у нас не прижилася: виявилося, що мінімальна температура повітря повинна становити 8-10 ° С для виживання південного рослини і збереження його корисних якостей. При зниженні температури до 2-3 ° С хна гинула.
Яка буває хна?
Отже, хна, вона ж по-арабськи Хенна - червоно-жовта фарба, що отримується з листя чагарника, що виростає в східних країнах. Цю фарбу араби використовують уже кілька століть для забарвлення не тільки волосся, але і нігтів, тканин, а також для створення тимчасових татуювань. У складі хни містяться дубильні речовини, завдяки чому вона покращує структуру волосся, додає їм природний блиск і пишність, усуває лупу, живить посічені і пошкоджене волосся.Також доведено, що хна нормалізує роботу сальних залоз і призупиняє процес випадіння волосся.
У продажу можна зустріти чотири види хни: безбарвну, білу, кольорову і класичну.
Нерідко на прилавках магазинів можна зустріти і так звану білу хну. Це барвний засіб здатний освітлити волосся аж на 5-6 відтінків. Але при цьому варто зауважити, що до іранської хни «біла хна» прямого відношення не має, так як вона не тільки не має лікувальні властивості, а й, як будь-яка інша хімічна фарба, сприяє руйнуванню структури волосся і завдає їм шкоди.
Те ж саме стосується і «кольорової» хни. На сучасному косметичному ринку представлений великий вибір кольорової хни: рожевої, бордовою, синьою, фіолетовою і т.д. Але навіть якщо цей барвник і містить натуральну хну, то її кількість зовсім незначне в порівнянні з кількістю містяться у фарбі синтетичних компонентів. І в даному випадку варто задуматися, чи не краще буде придбати більш якісну фарбу від провідних виробників.
І, нарешті, окремої розмови заслуговує найпоширеніша хна - класична іранська. Така хна може надати волоссю той чи інший відтінок. Якщо від природи у вас світле волосся, то після фарбування хною колір волосся швидко стане дуже яскравим, вогняним або навіть морквяним.
Якщо ж ви стали блондинкою в результаті освітлення волосся, а тепер вирішили змінити колір на мідний або каштановий, то велика ймовірність того, що хна ваше волосся не «візьме». Її природні компоненти погано сумісні з хімічними барвниками. Якщо ви в недавньому часі робили хімічну завивку, фарбування хною не рекомендується з цієї ж причини. Волосся можуть або зовсім не профарбується, або придбати несподіваний для вас відтінок.
Для того, щоб не розчаруватися в отриманому кольорі, краще попередньо провести тест: пофарбувати хною одну з пасом і подивитися, що вийде. Якщо не сподобається результат - краще не ризикувати. Адже хна довго не змивається і її практично неможливо перефарбувати хімічної фарбою.
Коментарі