- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
В останні роки мультиварки стрімко завойовують ринок і серця своїх покупців. У компактному корпусі з успіхом поміщається маленька кухня, яка замінює більшу частину необхідної на кухні посуду і техніки. Тому варто уважно поставитися до вибору приладу, який стане вам вірним помічником в світі кулінарії.
Де купити?
Panasonic SR-TMH18LTW
Redmond RMC-M4503
Philips HD2173
Zelmer EK1300
Oursson MP5005PSD
BRAND 502
Вступ
Далеко не завжди кухонна техніка призначається тим, хто вміє і любить готувати. Набагато частіше навпаки - просунуті «відчайдушні домогосподарки» відмінно почувають себе з каструлями, сковорідками і іншими «знаряддями волі», які мало змінювалися протягом кількох поколінь. А ось люди ледачі і не особливо розбираються в нюансах створення фрикасе і крем-брюле якраз були б не проти покласти необхідність приготування їжі на когось чи на щось. «Не варто й намагатися - нехай їжу готує дружина!» - Говорять ситі і доглянуті чоловіки, яким тихо заздрять вічно поспішають кудись холостяки, вже навіть не намагаються віддраїв плиту від вчергове убежавшей каші або супу.
Сил, часу і уваги на те, щоб взяти на себе і контролювати весь процес приготування, відчайдушно не вистачає. Ритм сучасного життя ставить нас перед жорстоким вибором: поспати довше або поїсти нормально? Зробити повноцінну зарядку або обмежитися круговими рухами кисті, що тримає ложку-мішалку? Вставати після важкого трудового дня за кухонну дошку або замовити піцу з фірмовим гастритом і анчоусами? Суцільні дилеми ...
Між тим в допомогу таким страждальцям вже давно винайшли мультиварки - прилади, яким можна без побоювання доручити приготування чого завгодно і піти займатися своїми справами. На нашому ринку вони вже далеко не нові, проте лише останнім часом споживачі, нарешті, «розсмакували», що це за дивовижний агрегат. Попит на нього зростає слідом за підвищенням інтересу до культури харчування та здорового способу життя. А так як здоров'я і стрункість не виходять з моди, можливість готувати без зайвого жиру як ніколи актуальна. І мультиварки повністю відповідають сучасним вимогам.
Проте до цих пір багато користувачів, не особливо освічені в області дієтології та останніх технічних новинок, не розуміють, що таке мультиварка. Чим вона відрізняється від пароварки, скороварки, медленноваркі і всіх інших «варок»? Навіщо вона взагалі потрібна на кухні? У мене є знайомі, у яких цей прилад роками припадає пилом у кутку або використовується виключно для варіння круп. Але прирікати цього кухонного помічника на настільки нудне існування несправедливо і недоцільно - мультиварки можуть блискуче впоратися з куди більш цікавими завданнями.
Що ж таке мультиварка?
Якщо опустити деталі, можна сказати, що це - каструля з антипригарним покриттям і щільно закривається кришкою, яка працює від електрики і може бути запрограмована на приготування різних видів страв за рахунок вбудованого процесора. У нижній частині мультиварки розташований дисковий нагрівальний елемент.
В залежності від додавання води або масла і від використовуваних додаткових пристосувань, вона може також виконувати функції сковорідки, пароварки або духовки. При цьому завдяки рівномірному нагріванню і розрахунку часу приготування, можна не хвилюватися, що їжа пригорить. У приладі також є функція таймера, яка дозволяє відстрочити старт і почати приготування страви без вашої участі, точно в потрібний момент. Це вже по достоїнству оцінили любителі поснідати кашею, яка виявляється готова, коли вони ще тільки вибираються з ліжка. А настільки ж поширена функція підтримки тепла дозволяє залишити залишки сніданку і тим, хто прокидається набагато пізніше. При цьому, незважаючи на тривалу роботу, витрата електроенергії досить скромний, особливо в порівнянні з електроплитою.
Чи потрібна вам мультиварка?
Що ж, маючи загальне уявлення про те, що таке мультиварка і вирішивши познайомитися з нею на практиці, ми неминуче зіткнемося з питанням вибору. Розкид в цінах, брендах і популярності моделей широкий, проте насамперед ми повинні задати собі кілька питань: для яких цілей купується техніка? На яку кількість чоловік передбачається готувати? Чи можете ви інтуїтивно поставити потрібну програму для тієї чи іншої страви, якщо вибираєте модель з невеликим набором автоматичних програм? І чи не вийде так, що техніка на вашій кухні буде змагатися один з одним, якщо ви готуєте не часто і волієте знайомих і перевірених кухонних помічників новинок техніки?
Вам, безумовно, стане в нагоді мультиварка, якщо ви:
- дотримуєтеся дієтичного харчування;
- готуєте для маленьких дітей;
- любите національні російські страви «як з печі»;
- не маєте багато часу, щоб стояти біля плити і стежити, щоб нічого не пригоріло і не втекло;
- вмієте або бажаєте навчитися планувати свій раціон і хочете заощадити зусилля і електроенергію.
Що ж, якщо ми приходимо до висновку, що мультиварка на нашій кухні не заіржавіє, саме час подивитися на неї ближче. На що варто звернути увагу, читаючи опис товару чи вже тримаючи його в руках?
Матеріали і конструкція мультіварок
Корпус може бути пластиковим або частково металевим, найчастіше - з нержавіючої сталі. Пластикові мультиварки дешевші , менше важать, з ними простіше маніпулювати, але при цьому вони швидше зношуються.
Метал довговічніше і грунтовніше - ну і, закономірно, дорожче.
Прослідкуйте, щоб на пластиковій поверхні не було «випадкових» виступаючих шматочків пластику, «задирок» - вони, як і занадто різкий хімічний запах, можуть свідчити про неякісне і навіть підробленому товар, що не відповідає вимогам безпеки приготування їжі. «Каша пластикова» - це не те, чим хочеться поснідати.
Внутрішня чаша може бути з високоякісного алюмінієвого сплаву, з нержавіючої сталі або керамічна.
Алюмінієві чаші звичайно покриті тефлоном або титано-керамікою, рідше - мармуровим напиленням. Якщо не дряпати поверхню, у всіх випадках це досить довговічний і легко миється матеріал. Кераміку можна використовувати і в мікрохвильовці, але вона боїться різких перепадів температур і схильна до сколів.
Важливо: чаша повинна легко вийматися! Миється вона як вручну, так і в посудомийній машині, а при необхідності замінюється на нову. Перед першим використанням миття обов'язково - але тільки чаші; сам прилад для миття не придатний і може зламатися, так що - тільки волога ганчірка. Зверніть увагу і на обсяг - він варіюється від 2,5 до 6 літрів. Вибрати більший або менший літраж - вирішувати вам, виходячи з кількості потенційних їдців. Одиначкам, що не мають звички накривати стіл на кількох людей, немає сенсу захаращувати кухню, вибираючи надмірно великий обсяг, а великій родині не обійтися без запасу. Краще все-таки брати ємність трохи більшу, ніж мінімально необхідна; до того ж, у деяких випадках можна буде приготувати в ній відразу два блюда, скориставшись пристосуванням для варіння на пару. До речі, незважаючи на обсяг, мультиварки зазвичай досить легкі - близько 3 кг в середньому.
Не обійдіть увагою і кришку, перевірте, щоб вона щільно закривалася і не розхитувалася - тільки так можна бути впевненим, що страва приготується в потрібному режимі. Бажано, щоб кришка теж знімалася для миття, але найчастіше досить просто протерти її губкою. Зазвичай за герметичність відповідає клапан і / або силіконова прокладка. Завдяки їм в приготованій їжі залишається більше вітамінів, які б зруйнувалися на світлі та повітрі, а випічка виходить пишною, як в правильній грубці. У конструкції зазвичай передбачений влагосборнік, куди збирається конденсат з кришки - воду звідти періодично потрібно виливати.
Панель управління може бути кнопкової і сенсорної - тут кожен вибирає на свій смак. Головне - відразу упевнитися, що всі кнопки працюють і реагують, як наказано в інструкції. Не полінуйтеся заглянути в неї ще при покупці.
Що можна приготувати в мультиварці?
Переконавшись, що, незалежно від виробника, розглянута вами мультиварка підходить під критерії якісного товару, поцікавтеся, а що вона, власне, вміє. Ні, звичайно, при бажанні і вправності з однаковим успіхом можна готувати в будь-якої моделі - але тоді не простіше купити звичайну каструлю і самому контролювати процес? Ні, все-таки сучасна «розумна» техніка покликана полегшувати і максимально автоматизувати приготування їжі, залишаючи вам більше часу на особисті справи і не змушуючи ламати голову, як готувати те чи це.
Хороша мультиварка оснащена безліччю автоматичних програм, вам залишається тільки вибрати і завантажити в неї підготовлені продукти. Щоб не перевантажувати прилад, найбільша кількість програм закладають в мультиварки з дисплеєм, на якому однією-двома кнопками можна вибрати будь-який з наявних режимів. Тим не менш, можливість самостійно встановлювати час і температуру немаловажна: на практиці може виявитися, що виробник чогось не врахував і пропонована їм автоматична програма вас не влаштовує.
Стандартний набір зазвичай включає режими «Плов» - для рису, картоплі і макаронів, «Гречка» - для каш, «Молочна каша» - для приготування з великою кількістю рідини, «Варка» - для супів і не тільки, «Жарка» - для швидкого приготування з невеликою кількістю масла або без нього, «Гасіння» - для повільного томління у власному соку, «Варка на пару» і «Випічка».
Але застосування цих програм не вичерпується очевидними стравами - вивчивши рекомендації в інструкції, з ними можна експериментувати нескінченно. Наприклад, в режимі випічки без всяких додаткових формочок виходить пишна і смачна запіканка, суфле або кекс. У два неспішних підходу (якщо окремо варити бульйон і окремо обсмажувати овочі) можна забезпечити себе борщем або будь-яким іншим супом. З вечора завантаживши продукти для молочної каші або ніжного омлету і поснідавши результатом, можна тут же закинути туди інгредієнти для обіду або вечері (якщо рецепт дозволяє їх одночасне закладання), виставити таймер і піти, знаючи, що і без твоєї участі всі приготується вчасно і буде чекати тебе - смачне і гаряче.
Чудово справляється мультиварка з будь-якими видами м'яса, незалежно від способу приготування - тушковане, смажене, розварене на холодець, печеня, рагу, фрикадельки, голубці ... Нарешті, з тим же успіхом там можна зварити сосиски!Кулінарні сайти, що спеціалізуються на рецептах для мультиварок, стануть вам вірними помічниками в порятунку від голоду.
До речі, про режими приготування. Повторимо ще раз: мультиварка здатна не тільки готувати, але і підтримувати температуру, до 24 годин в деяких моделях, але частіше - до 12 годин. Зверніть увагу на максимально можливий час для таймера і співвіднесіть зі своїми потребами і завданнями. А при використанні цієї функції майте на увазі, що при тривалому підігріванні деякі страви (наприклад, крупи) мають властивість пересихати, так що має сенс підлити воду при необхідності.
На що ще звернути увагу при виборі мультиварки?
Допомогти вам в освоєнні і використанні мультиварки покликані комплектуючі. Зазвичай вони включають книгу рецептів, мірну ємність, блюдо-пароварку і лопатку і / або ложку. Не ігноруйте, розгляньте останні - у відгуках користувачі іноді скаржаться, що стандартні пластикові приналежності дряпають покриття чаші. Якщо модель вам сподобалася, а лопатки довіри не вселили, рекомендуємо обзавестися комплектом силіконових або дерев'яних.
Останнє за порядком, але не за значенням - зовнішній вигляд. При тому різноманітті дизайнів, які представлені зараз у існуючих на ринку моделях, можна знайти саме те, що ідеально впишеться на вашу кухню. Так що не відмовляйте собі в задоволенні вибору!
Кухонна конкуренція
Справедливості заради хочеться сказати і про схожі прилади. Попередниці мультиварки - рисоварки і кашеваркі - працюють за тим же принципом, але найчастіше обмежені за функціями; випічка більшості з них не по плечу. Мультиварки ще іноді називають повільноварка - це не цілком відповідають істині. Час приготування більшості страв зіставно з приготуванням на газовій плиті, просто рівномірний нагрів дійсно створює ефект тривалого варіння під кришкою на маленькому вогні. Повільноварка - це окремий прилад, призначений для тривалого томління і гасіння. Але ці функції зазвичай включає в себе стандартна мультиварка.
А ось скороварки, за короткий час готують довго розварюється їжу під тиском пари, іноді все ж можуть потіснити їх на кухні.Тим не менш, індукційні мультиварки, що готують під тиском, теж існують. У них передбачена система випуску утворився пара. При можливості вибирайте мультиварку з цією функцією незалежно від її типу, це убезпечить вас від гарячої пари при відкритті кришки.
При розумному підході мультиварка замінить всі вищеперелічені прилади, а заодно і міні-пічку, дозволивши вам значно заощадити місце на кухні і зробити процес готування легким і приємним.
Популярні торгові марки і моделі
Фірм, які виробляють мультиварки, зараз вистачає. Panasonic, Philips, SUPRA, Redmond, Scarlett, Vitesse, Philips, Oursson, Land Life, Stadler Form, Mystery, Polaris ... Перераховувати можна довго, проте хочеться зупинитися на декількох добре зарекомендували себе моделях.
Panasonic SR-TMH18LTW
Один з лідерів продажів від компанії, яка сама себе називає піонером на ринку мультиварок . Добротна модель, з легкістю обслуговуюча цілу родину, але не вражає гігантськими розмірами. ШхВхГ: 27,5 x27, 6x27, 4 см, вага: 2,8 кг, об'єм чаші: 4,5 літра, алюмінієвий сплав з тефлоновим покриттям. Не дуже потужна - 670 Вт, але цього вистачає, щоб на совість виконувати будь-яку з шести автоматичних програм, включаючи випічку, тушкування, приготування на пару.
Розрахунок часу та режиму готування бере на себе мікропроцесор, управління електронне. Максимальний час установки таймера на відкладений старт або підтримання тепла - 13 годин. Кришка оснащена зручною ручкою, завдяки якій мультиварку легко можна переміщати по кухні, а запатентована конструкція клапана пари перешкоджає «тікання» їжі.Проста, як все геніальне, ця мультиварка від Panasonic стала «Продуктом року 2012».
Redmond RMC-M4503
Бюджетна, але напрочуд якісна мультиварка. Компанія Redmond, до речі, славиться непоганими чашами, в тому числі керамічними, так що є сенс звернутися до її продукції, якщо вам потрібно заміна. Покриття чаші в цій моделі, правда, тефлонове, обсяг - 5 літрів. Габарити (ШхВхГ): 29x29x29 см, вага: 3,65 кг. Потужна - 800 Вт, до того ж володіє десятьма програмами автоматичного приготування.
Redmond RMC-M4503 оснащена захистом від включення без чаші і режимом пастеризації, що особливо оцінять господині, котрі воліють натуральні молочні продукти. Додається книга «101 рецепт» допоможе на перших порах освоєння техніки, але насправді кількість можливих страв обмежене тільки вашою фантазією - ця техніка повинна впоратися з усім, окрім хіба що гриля.
Philips HD2173
Досить важка, за рахунок металевого корпусу, але завдяки йому ж і надійна мультиварка, що претендує на те, щоб оселитися на вашій кухні надовго. Потужність - 900 Вт, це вже серйозно. Габарити 32,1 x33x32 см, об'єм - 5 літрів, тефлонове покриття чаші, внутрішня кришка - знімна.
У неї є електронне управління, чутлива сенсорна панель з кнопкою «захист від дітей», стильно сповнений дизайн. Клапан для автоматичного скидання пари, блокуючий відкриття кришки під час роботи під тиском, гарантує безпеку під час приготування ... так, до речі, це мультиварка-скороварка, так що питання тиску дійсно актуальне. Таймер відстрочки старту можна виставити аж на 24 години, а підігрів здійснюється в перебігу 12 годин.
Stadler Form Chef One SFC.909
Среднеоб'емная мультиварка на 4 літри. Матеріал каструлі: анодований алюміній c антипригарним покриттям Daikin.Потужність - 800 Вт, але в разі повного википання води пароварка гуманно відключається, не кидаючи всю свою міць на знищення вашого обіду.
Стильний дизайн відмінно впишеться в кухню hi-tech. У цій мультиварки в наявності електронне управління, русифікований дисплей, 12 автоматичних програм, в тому числі самоочистка. Та й підтримання тепла і відкладений старт ніхто не відміняв.Загалом, ця зручна і красива річ багатьом припаде до смаку.
Zelmer EK1300
Компактна мультиварка з тефлоновим чашею всього на 2,8 літра і вагою в 2,8 кг. На одного-двох чоловік - в самий раз. Має вісім автоматичних програм, функцію підтримання тепла. Потужність, правда, далеко не так мала: 820 Вт Габарити (ШхВхГ): 27,6 x27, 5x27, 4 см.
Oursson MP5005PSD
Ця мультиварка привернула нашу увагу як оригінальним кольоровим корпусом (випускається в декількох кольорах), так і потужністю в 1200 Вт Не з дешевих, але ціну свою виправдовує. Керамічна чаша об'ємом в 5 літрів дозволяє не турбуватися, вирішуючи питання, чи шкідливі тефлон і його аналоги.
Управління електронне, передбачено одинадцять автоматичних програм. Таймер дозволяє відкласти початок приготування мінімум на 1 годину, максимум - на 8 годин 50 хвилин, а при підтриманні тепла працює до 13 годин. Бути може, в порівнянні з іншими моделями це і мало, але багатьом продуктам все одно не корисно проводити багато часу поза холодильником. Це мультиварка для великої родини і великої кухні: ШхГхВ - 33x30, 4x30 см, вага - 5,2 кг.
BRAND 502
Новинка маловідомої поки фірми виглядає, тим не менш, досить перспективно. Ще один представник з керамічної чашею в 5 літрів і потужністю в 850 Вт Цікаво виглядає, володіє вагомими аргументами на користь свого придбання (це крім ваги в 4,5 кг і габаритів 28x22x35 см).
BRAND 502 пропонує 12 програм, в числі яких програма приготування йогурту з кип'ятінням і без, має можливість п'ятиетапний приготування в ручному режимі. Максимальний час установки таймера - 24 години, в комплекті і лопатка, і супова ложка, і докладна інструкція, і інтуїтивно зрозумілий русифікований дисплей - загалом, все для вашої зручності.
_______________________
Це лише деякі гідні представники свого класу. Упевнені, при бажанні ви знайдете серед усього існуючого різноманіття саме ту мультиварку, яка вам підійде. Просто ризикніть довірити процес розумної техніці і забудьте про танці з бубном біля плити до особливо урочистих випадків. Успіхів у виборі!
Де купити?
Panasonic SR-TMH18LTW
Redmond RMC-M4503
Philips HD2173
Zelmer EK1300
Oursson MP5005PSD
BRAND 502
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі