Де і як купити акції Facebook / Где и как купить акции Facebook / Where and how to buy shares of Facebook

Де і як купити акції Facebook / Где и как купить акции Facebook / Where and how to buy shares of Facebook

Ризики

З упевненістю можна сказати, що в перші дні торгів папери Facebook будуть показувати сильну волатильність. Ажіотаж розміщення завжди дає сильний поштовх котируванням на початку торгів. Однак існує певна ймовірність, що акції після розміщення можуть впасти нижче ціни підписки, і ви, як інвестор, почнете втрачати гроші.

Передбачити поведінку акції важко: все буде залежати від величини попиту на папери серед різних груп інвесторів, його динаміки та інших факторів. Існує також ризик не отримати акції зовсім, оскільки заявка на їх покупку від вашого брокера може бути відхилена андеррайтером (юридичною особою, яка здійснює керівництво процесом випуску цінних паперів і їх розподілу). В цьому випадку ви нічого не втрачаєте, але нічого і не купуєте. Образливе ситуація, але не більше того.
Деякі фахівці рекомендують ставитися до ідеї придбати акції Facebook виключно зі спекулятивною точки зору, яка передбачає фіксацію прибутку в перші дні торгів.При неблагополучному розвитку подій варіантів два: або фіксувати збиток, або тримати акції далі, продовжуючи приймати на себе ринкові ризики.

Як отримати акції до IPO

Зазвичай, щоб отримати акції до IPO, потрібно працювати в компанії з моменту її створення. Дуже часто стартапи пропонують кандидатам так звані restricted-акції в якості компенсації, щоб залучити класних фахівців. Якщо компанія зуміє дожити до IPO, то ці акції можуть коштувати мільйони, але далеко не всі співробітники готові чекати так довго.
Купити акції в приватному порядку у працівників Facebook, так званих інсайдерів, можна, наприклад, на сайті Sharespost - це місце, що нагадує біржу, де інсайдери зустрічаються з інвесторами. Остання угода по акції Facebook пройшла тут місяць тому за ціною $ 44. Це передбачає оцінку вартості компанії в $ 102,6 млрд.
Крім Facebook, на Sharespost можна «підкупити» папери десятків інших відомих компаній, наприклад, Twitter або Linkedin. Сайт надає звіти та оцінки вартості від незалежних експертів та багато іншої корисної для потенційного інвестора інформації.

Як купити

Є два шляхи отримання акцій Facebook: в ході підписки при проведенні IPO, або покупка по ринку після відкриття торгів. Обидва варіанти передбачають відкриття рахунку у брокера, який працює на американському фондовому ринку, і зарахування на рахунок грошей. У першому випадку потрібно орієнтуватися на суму в $ 10 тис., у другому - вистачить і $ 1 тис. Знайти відповідного брокера нескладно - достатньо ввести в рядку пошуку «Яндекса» відповідний запит.
Якщо ви вирішили отримати акції з передплати, а це найбільш реальний спосіб заволодіти паперами Facebook, що не вимагає професійної підготовки, вони будуть зараховані на ваш рахунок за формулою Т +3, тобто через три дні після розміщення. Протягом цього періоду продати акції буде неможливо.

Коментар експерта

Олександр Герчик, трейдер, керуючий директор КК "Фінам Менеджмент»:
Я вважаю, що якщо в потенційного інвестора є можливість придбати акції Facebook до їх виходу на біржу, то це необхідно зробити. У компанії дуже сильні фундаментальні показники: вона вже має позитивну квартальну звітність і може зрівнятися з такими гігантами, як Google, у неї сильний і правильний менеджмент.Папери Facebook захочуть мати в себе в портфелі багато фондів. У Facebook є всі шанси зайняти місце в списку найбільш успішних IPO, тому можна сказати, що найбільш вдалою стратегією тут буде «купити й тримати».

Де купити акції Facebook:


Коментарі